Uroczysty apel

Data publikacji: 02.02.2019

W piątek, 1 lutego zbiórka 19 Drużyny Harcerskiej „BUKI” im. A. Kamińskiego oraz 4 Gromady Zuchowej „Leśne Duchy” zapewne na długo zapisze się w kartach historii nowotomyskiego harcerstwa.

 

Na zbiórce odbył się uroczysty apel harcerzy i zuchów podczas którego rozkazem druhny komendant hm. Doroty Piechoty powołana została nowa jednostka harcerska w Nowym Tomyślu – 12 Drużyna Starszoharcerska. Dzięki temu w Nowym Tomyślu działają już wszystkie harcerskie piony metodyczne. Nowa drużyna liczy ponad 20 członków, którzy przeszli z racji swojego wieku z 19 Drużyny Harcerskiej „Buki”. Była to zatem doskonała okazja do powołania nowych funkcyjnych w drużynach oraz Gromadzie Zuchowej.

 

W Każdej drużynie utworzone zostały trzy zastępy, a w gromadzie zuchowej tzw. „szóstki”. To właśnie praca w systemie małych grup jest cechą wyróżniającą harcerstwo w wychowaniu młodego pokolenia.

 

Druhny Agnieszka, Ania, Julia i Klaudia od dłuższego czasu realizowały próbę na stopień pionierki. Efektem ich ciężkiej pracy było oficjalne przyznanie stopni również na apelu. Kilku harcerzy, którzy niedawno dołączyli do drużyny otrzymało także oficjalnie jej barwy. Teraz śmiało mogą się z nami utożsamiać. Dla każdego harcerza czekała też niespodzianka. Staraniami Rady Drużyny przekazaliśmy harcerzom czapki z logo ZHP, harcerzom ze wzorową aktywnością w życiu drużyny wręczyliśmy małe upominki natomiast tym, którzy w swej harcerskiej przygodzie podejmują własne inicjatywy wręczyliśmy podziękowania. 


Zuchy z Gromady Zuchowej „Leśne Duchy” po wielu podróżach na odległe planety i poznaniu ciekawych osób wróciły na Ziemię bogatsi o nową wiedzę i umiejętności. Podczas cyklu sprawnościowego odwiedzili Latarnika, który nauczył ich prac pożytecznych dzięki budowie karmników. Razem z Geografem poznali naszą Ziemię i tajemnice soli z Wieliczki, która sprawiła, że jajko uniosło się na wodzie. Tworzyli lampiony, które rozświetlały drogę oraz lecieli prawdziwą rakietą. Zwieńczeniem wszystkich tych wykonanych zadań było otrzymanie podczas apelu harcerskiego sprawności „Mały Książe”.

 

Na tej uroczystej zbiórce niektórzy z zuchów otrzymali także barwy gromady i mogą nosić je dumnie na swych mundurach. To ważny dzień dla druhny Juli, której powierzone zostało bardzo ważne zadanie. Druhna Julia została przyboczną w gromadzie zuchowej, a co najważniejsze jest opiekunem „Czwartogromadowego Pióra Sekretów”.

 

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design