VI edycja Rajdu Harcerskiego „Na Szlaku” za nami

Data publikacji: 02.10.2019

W sobotę, 28 września nowotomyscy harcerze zaprosili mieszkańców Nowego Tomyśla i okolic do udziału w VI edycji Rajdu Harcerskiego „Na Szlaku”.


Dzień ten, nie został wybrany przypadkowo, bo zaledwie dzień wcześniej obchodzony był Światowy Dzień Turystyki. Tematem przewodnim rajdu było uświadomienie społeczeństwu jak duży wpływ na codzienne życie ma ochrona środowiska oraz jak wiele można zyskać z segregacji śmieci i niepozostawiania ich w miejscach niedozwolonych.
Podczas tegorocznej edycji uczestnicy mieli do pokonania 10 km pieszo lub 20 rowerami poprzez malownicze tereny okolic Nowego Tomyśla. Na trasie rajdu przygotowanych zostało 5 punktów kontrolnych na których miłośnicy turystyki musieli wykonać zadania zręcznościowe z segregacji odpadów czy ich odzyskiwania. Dodatkowo na mapie zaznaczone były punktu bezosobowe, na których znajdowała się ciekawostka o środowisku zakodowana w postaci QR kodów.
Na mecie rajdu, która mieściła się na „górce osiedlowej”, na każdego uczestnika w kawiarence prowadzonej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sękowie czekała gorąca kawa, herbata, grochówka oraz ciasto. Nagrody wręczono podczas trwającego jubileuszowego Pikniku Osiedlowego organizowanego przez Klub Osiedlowy Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu.
Impreza współfinansowana została z budżetu Powiatu Nowotomyskiego w ramach Otwartego Konkursu Ofert na rok 2019.

 
Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na Facebooku:

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design