W zimowe ferie z harcerzami

Data publikacji: 25.02.2017

W tegoroczne ferie zimowe przygotowaliśmy dwa dni pełne atrakcji dla dzieci z naszego regionu, które akurat w tym czasie nie wyjeżdżały na zimowy wypoczynek.


Nasze zajęcia rozpoczęliśmy w środę 1 lutego, podczas których dzieci niezrzeszone w naszym związku mieli okazję nie tylko się pobawić, ale przede wszystkim poznać 5 podstawowych zmysłów jakimi operuje człowiek, są to: dotyk, słuch, wzrok, węch, smak. Dla każdego zmysłu zostały przygotowane osobne konkurencje, podczas których każdy z uczestników mógł wykazać się wiedzą na jego temat a także poznać bliżej jego działanie i zastosowanie. Nie zabrakło więc konkurencji podczas których uczestnicy przekazywali sobie informacje za pośrednictwem telefonu polowego, musieli pokonać labirynt z zawiązanymi oczyma, opierając się tylko na słuchowych wskazówkach swoich kolegów z grupy.
Wszystkie konkurencje były przeplatane harcerskimi pląsami podczas, których uruchomiliśmy nie tylko nasze zmysły, ale całe ciało, nie zabrakło więc głośnego śpiewania, skakania i tańczenia.
Całe zajęcia trwały 3 godziny, na zakończenie, których na wszystkich uczestników, ale również nas harcerzy czekał poczęstunek.

Pierwszy dzień spędziliśmy razem z dziećmi w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Nowym Tomyślu, natomiast już drugiego dnia spotkaliśmy się na kolejnych osiedlowych podchodach organizowanych wspólnie z Klubem Osiedlowym Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu. Wędrując za strzałkami osiedlowymi chodnikami uczestnicy podchodów również mogli przekonać się co to są zmysły i jak przydatne mogą być w codziennym życiu. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym ogniskiem przy osiedlowej górce.

Na naszym spotkaniu nie zabrakło również przedstawicieli Nowotomyskiej Komendy Policji, którzy wytłumaczyli młodym uczestnikom podchodów jak należy bezpiecznie spędzić ferie. Bardzo miło było nam gościć dzieci przebywające na zajęciach świetlicowych w I Akademickiej Szkole Podstawowej. Do zobaczenia na kolejnych podchodach tym razem wiosennych.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design