Wakacje rozpoczęte :)

Data publikacji: 06.07.2015

Trzy dwa jeden START ! Tak jest ! Wakacje czas zacząć. Nasz wakacyjny start był w tym roku wyjątkowo wspaniały. Od razu po zakończeniu roku szkolnego wyruszyliśmy do Nowej Róży gdzie w ciepłej domowej atmosferze spędziliśmy 3 dni pełne wrażeń.

Gospodarze fundacji „hOlendry” przywitali nas tak gorąco, że z żalem wracaliśmy do domu – za co serdecznie DZIĘKUJEMY. Rozpieszczeni i rozradowani nie tylko odpoczęliśmy, ale też zdobyliśmy nowe sprawności i oznaczenia. Pierwszego dnia kiedy udało już nam się uporać z rozłożeniem namiotów podczas wspaniałego zjawiska pogodowego – DESZCZU, doskonaliliśmy swoje umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Myślę, że każdy z nas wyniósł coś z zajęć prowadzonych przez wolontariuszy z ENEA, a ponadto już teraz będziemy umieli udzielić pomocy tym którzy będą jej potrzebowali. Po kolacji i śpiewankach, nadeszła bardzo ważna chwila dla naszych biszkoptów. Dzień zakończyliśmy obrzędowym ogniskiem podczas, którego rozmawialiśmy o naszej harcerskiej przygodzie i o tym czym dla nas jest harcerstwo. A gdy ktoś spyta piątkę naszych ‘świeżo upieczonych’ harcerzy ‘’Skąd ten krzyż masz na twej piersi? Z dumą odpowiedzą mu taki mają najdzielniejsi bo choć mało mam lat w swych harcerskim mundurze, Bogu, ludziom i Ojczyźnie na ich wieczną chwałę służę’. Ogromnie się cieszymy i jesteśmy dumni, że w naszych szeregach wciąż przybywa prawdziwych harcerzy z krwi i kości. Gratulujemy wytrwałości i życzymy dalszej wędrówki  . Kolejny dzień pokazał nam życie jak żyje się w Holandii, mogliśmy spróbować pierników, ubrać dość nietypowe łyżwy oraz chodaki. Spróbowaliśmy też lepienia z gliny, jednym szło lepiej drugim gorzej, ale mino wszystko jesteśmy zadowoleni z efektów naszej pracy. A podczas biegu nocnego udowodniliśmy, że swą odwagą i zaangażowaniem jesteśmy gotowi na otwarcie próby na pierwszy stopień harcerski. Nasze wakacje rozpoczęły się naprawdę cudownie i choć mogłabym opowiadać jeszcze wiele o naszych przygodach już czas zabrać się za przygotowania do naszej kolejnej wędrówki – RAJDU GRUNWALDZKIEGO! Czekajcie na kolejne wiadomości ze szlaku ! 

Zapraszamy do naszej galerii na Facebooku:

https://www.facebook.com/zhpnowytomysl/posts/504986399659836

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design