Wiwat maj, 3 maj!

Data publikacji: 08.05.2017

3 maja 2017 roku obchodzona była 226 rocznica uchwalenia polskiej Konstytucji. Pierwszej w Europie i drugiej na świecie po Stanach Zjednoczonych.

Harcerze oraz zuchy z Nowego Tomyśla tradycyjnie wzięli udział w uroczystościach i warcie honorowej na placu Chopina. Konstytucja 3 Maja, a właściwie ustawa sejmowa z 1791r. była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce. Wspólnie pokazaliśmy, że można tak ważne święto obchodzić w radosnym patriotyzmie, który łączy całą naszą małą ojczyznę. Po uroczystości udaliśmy się do Jastrzębska Starego gdzie odbył się odpust.

Po Mszy św. na zaproszenie księdza Jędrzeja wzięliśmy udział w Pikniku „U Matki Bożej pod dębami”. Byliśmy, służyliśmy i świetnie się bawiliśmy. Nasi harcerze zorganizowali m.in. siatkówkę balonową oraz rzut mydłem do celu. Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

 

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design