Wróciliśmy z zimowego biwaku

Data publikacji: 17.01.2016

Właśnie wróciliśmy z zimowego biwaku i mamy dla was dobrą wiadomość! Możecie spać spokojnie! Uratowaliśmy wasze dzieciństwo. Podczas 3 dniowego biwaku harcerze młodsi zmierzyli się z trudnym zadaniem!

A od ich obecności zależała przyszłość nas wszystkich! Zapewne wiecie o tym, że w dzisiejszych czasach dzieci strasznie dużo czasu spędzają przed komputerami i telefonami. To niby nic zwyczajnego, codzienność, ale jednak… Każde dziecko ma specjalne miejsce, w którym gromadzą sięwspomnienia z dzieciństwa. Granie w piłkę, pikniki, zabawa z przyjaciółmi. A co jeśli całe to miejsce zajmie Internet… ? My już wiemy! I pokonaliśmy w nas złe nawyki. Zadaniem harcerzy było rozwiązanie wielu zagadek zostawianych przez agenta 0. Przenieśliśmy się do innego świata w którym otrzymaliśmy tajną broń… aczkolwiek posiadanie jej było trudnym zadaniem, ponieważ co godzinę wymagała ona wykonania innego czasem dziwnego zadania. Zorganizowaliśmy turniej gier planszowych, a podczas zajęć z druhem drużynowym dowiedzieliśmy się nieco o historii harcerstwa przygotowując scenki i robiąc własne krzyże harcerskie. Spotkało nas wiele atrakcji takich jak wyjście na basen, łyżwy czy kręgle. Cały czas próbowaliśmy udowodnić, że potrafimy bawić się bez telefonów i komputerów. Wyszło nam wspaniale. Odzyskaliśmy wasze dane podczas gry nocnej. Podobno osiołek i świnka pokłócili się o to kto ma ładniejszy ogonek, ale my uważamy, że każdy jest na swój sposób wyjątkowy. Udało nam się wrócić do naszego świata i wiemy, że wspólne spędzanie czasu jest bardzo przyjemne.

Zapraszamy do naszej galerii na Facebooku:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.570127256479083.1073741879.113280585497088&type=3

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design