Zachęcamy do lektury

Data publikacji: 08.06.2020

Nowotomyskie Towarzystwo Kulturalne informuje, iż ukazał się kolejny „Przegląd Nowotomyski”

– do nabycia w bibliotece w godzinach otwarcia, w saloniku prasowym i innych punktach w mieście. Zapraszamy.
W nrze 1/2020 „Przeglądu Nowotomyskiego” znajdziecie Państwo interesujące teksty dra Zdzisława Kościańskiego dotyczące historii naszej nowotomyskiej ziemi. W dziale „Śladami przeszłości” publikujemy artykuł mówiący „O nowotomyskich stosunkach społecznych w dwudziestoleciu międzywojennym”, natomiast w dziale „Odczytane na nowo” artykuł pt. „W 100.rocznicę powrotu Zbąszynia do Macierzy”. Miłośników lokalnej historii zachęcamy również do sięgnięcia po tekst Jana Bąbelka poświęcony ks. Andrzejowi Staszicowi – proboszczowi parafii w Wytomyślu oraz opracowanie Damiana Rożka – Pawłowskiego i Jakuba Łukaszewskiego dotyczące biblioteki i archiwum Łąckich w Posadowie. W cyklu „Ludzie i ich pasje” Martyna Nowosadzka prezentuje rozmowę z Krystianem Dybkiem – drużynowym 19. DH”Buki” im. A. Kamińskiego w Nowym Tomyślu. Jest też okazja do zapoznania się z tegorocznymi laureatami Filara Kultury, obejrzenia pięknych fotografii górskich „Z teki…” Aleksandry Funki i – oczywiście – tradycyjną „Kroniką wydarzeń”. Zapraszamy do lektury.

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design