Zaginione skarby Zamku Książ

Data publikacji: 16.10.2016

W dniu 11 października udaliśmy się do Nowotomyskiej Biblioteki
na spotkanie nt. „Zaginionych skarbów Zamku Książ”.


Jak się okazuje „Złoty pociąg” to nie jedyna zagadka miasta Wałbrzych, a mieliśmy okazję się o tym przekonać w minioną sobotę podczas spotkania zorganizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Nowym Tomyślu.
Dowiedzieliśmy się o losach Rodu Hochbergów o słynnych gościach Zamku. Najbliższa naszym sercom po spotkaniu była  Księżna Daisy. Jak się okazuje, każdy poszukiwacz skarbów kojarzy księżną Daisy z jej sznurem pereł o długości 7 metrów, które niestety do dziś pozostają jedną z wielu zagadek Zamku Książ.
Dowiedzieliśmy się o losach Rodu Hochbergów o słynnych gościach Zamku. Najbliższa naszym sercom po spotkaniu była  Księżna Daisy. Jak się okazuje, każdy poszukiwacz skarbów kojarzy księżną Daisy z jej sznurem pereł o długości 7 metrów, które niestety do dziś pozostają jedną z wielu zagadek Zamku Książ.

Zaciekawiła nas również historia książęcej biblioteki, która została utracona wraz z II wojną światową. Dzisiaj pojedyncze egzemplarze książek zostają odnajdywane w różnych zakątkach Wałbrzycha i Świata.

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie na spotkanie i możliwość poznania ciekawej historii nt tego regionu Polski.

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design