Zakończenie roku harcerskiego

Data publikacji: 07.07.2016

Kolejny już raz nadeszła chwila zakończenia roku harcerskiego. Chwila na podsumowanie naszych osiągnąć, przemyślenie co zrobiliśmy dobrze, a co możemy zrobić lepiej.

Jest to najlepszy moment na spędzenie czasu w harcerskim gronie. Dlatego skorzystaliśmy z okazji i przeprowadziliśmy cykl zajęć dla zuchów i harcerzy. Harcerze starsi i wędrownicy skupili się na zdobyciu leśnego wampum. Ich zadania były podzielone na 4 części: budownictwo, broń, kuchnia i wiedza. Dzięki temu mogli poczuć się jak Naczelny Skaut Wielkiej Brytanii Bear Grylls. Zbudowali szałas, nauczyli się rzucać dzidą, upiekli jajka na ognisku i zrobili ciasto Bi-Pi. To tylko część z ich zmagań.

Harcerze młodsi pogłębili swoją wiedzę z pierwszej pomocy i z pewnością przy nich możemy czuć się bezpiecznie. Na tym ich doskonalenie się nie skończyło zdobyli również sprawność igiełki i higienistki. Zuchy poznały nowy kontynent – Azje w ramach cyklu zbiórek Podróżnik.

Samodzielnie wykonali Mandale, przygotowały napój sporządzany w Mongolii, były zapasy sumo oraz nauczyły się tańca indyjskiego. Nie zabrakło również siatkówki balonowej, która okazała się wspaniałą zabawą w tak upalny dzień. Pani Zosia przeprowadziła warsztaty o życiu w Holandii. Wszystko to odbyło się w miłej atmosferze wśród zabaw, pląsów i śpiewanek.

Znaleźliśmy również czas na przygotowanie strefy kibica i dzielnie kibicowaliśmy naszej reprezentacji podczas meczu z Szwajcarią.

Zapraszamy do galerii zdjęć na facebooku:

Galeria zdjęć

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design