Zapal Znicz Pamięci

Data publikacji: 14.10.2018

W dniu dzisiejszym, już po raz dziesiąty odbyła się akcja medialno-edukacyjna pod nazwą „Zapal Znicz Pamięci”.

Płomieniami palących się zniczy chcemy przypomnieć o tysiącach zamordowanych Polaków na obszarach siłą wcielonych do III Rzeszy niemieckiej w roku 1939, w tym powstańcach wielkopolskich, śląskich oraz innych twórców II Rzeczypospolitej. Tylko do końca 1939 r. na terenie Wielkopolski, na Pomorzu, Kujawach, Śląsku i ziemi łódzkiej Niemcy zamordowali około 40 tysięcy przedstawicieli polskich elit.

Harcerze starsi wyruszyli dzisiaj w krótką grę terenową, aby na kilku punktach kontrolnych zapoznać się z przebiegiem niemieckiej operacji Tannenberg, przez którą zginęli nasi rodacy. Dodatkowo zapalili oni znicze, w miejscach pamięci o pomordowanych Polakach, przez III Rzeszę niemiecką. Natomiast, jeden z naszych druhów dołączył do grupy rowerzystów działających przy Klubie Rowerowym „28 cali”, przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. Mikołaja Kopernika, aby razem z nimi przejechać niespełna 100 kilometrów, aby zapalić znicze w miejscach wykonanych egzekucji.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

14

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design