Zuchy w jaskini

Data publikacji: 02.03.2020

Zuchy zamieszkały w jaskini, kiedy podczas biwaku wcielały się w rolę jaskiniowców. Miniony weekend, 28.02-01.03 był dla nas bardzo owocny w wszelakie przygody i atrakcje.

Poznaliśmy dwójkę jaskiniowców, którzy dziwnym trafem zbudowali jaskinię w naszej harcówce. To dla nich zbudowaliśmy grawitacyjne nacieki skalne, poznaliśmy nietoperze mieszkające w jaskini oraz lepiliśmy z gliny. Dzięki naszym nowym przyjaciołom dowiedzieliśmy się wiele o życiu prehistorycznych ludów oraz zwierząt. Mieliśmy przyjemność strzelać z łuku, tropić zwierzynę, korzystać z maczugi i tańczyć taniec jaskiniowca.
Podczas zajęć popołudniowych odwiedziła nas Daria Dolewa, dzięki której udało nam uzupełnić nasze stroje o piękne drewniane bransoletki. Razem z panią Darią uszyliśmy także kolorowe poduszki do naszej nowej zuchówki. Jeszcze przed kolacją udało nam się poszaleć na miejskim lodowisku, kończąc w ten sposób sezon łyżwiarski.
Biwak zakończyliśmy spotkaniem w jaskini, gdzie miały miejsce ważne chwile. Świętowaliśmy tam przypadające 29 lutego Imieniny Zucha – zjedliśmy babeczki, otworzyliśmy list napisany przez zuchy podczas poprzednich imienin czyli aż 4 lata temu oraz śpiewaliśmy i pląsaliśmy. Podczas tego wieczoru pożegnaliśmy jaskiniowców, a w zamian za to otrzymaliśmy kolejną sprawność „jaskiniowca”. Niestety nie było to jedyne pożegnanie tego wieczoru. Druhna Julia oddała swój zielony sznur i zmieniła barwy na czarne. Życzymy druhnie sukcesów i spełnienia w 12 DSH „Horyzont” oraz dziękujemy za wszystkie wspólne chwile.

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design